CN Tower

Dvě velice krátká hodnocení populárních destinací Toronta. Začnu věží CN Tower.

Tuhle tak trochu kosmickou záležitost vidíte ve městě prakticky odkudkoliv. A vždycky, když jsem se odněkud vracel a CN Tower spatřil, říkal jsem si v duchu: „Aha, tak už jsem zase zpátky.“ Je to tak trochu symbol celého města, na který jsem se za celé dva roky nedostal, resp. nepatřilo to mezi moje priority 🙂 Trochu i kvůli ceně, která je 35$ na osobu i kvůli tomu, že jsem Toronto z výšky už několikrát viděl z letadla, nebo jiných výškových budov (samozřejmě, že v tom případě to tak vysoko nebylo).

Pohled z vyhlídkové věže směrem na sever

Pohled z vyhlídkové věže směrem na sever

Pořád jsem nerozhodně přemýšlel, stojí to vůbec za to? Až jsme s kámošem Filipem jednoho večera u piva hodili na tohle téma reč a vypadlo z něj, že se na CN Tower chystá. „Fakt to? No, já o tom pořád přemýšlím a nevim nevim…“ „Tak pojďme zítra a je to!“, odpověděl a šli jsme 🙂 Stejně jsem toho názoru, že člověk by neměl odsuzovat místo (ani lidi) bez jakékoliv osobní zkušenosti. Takže teďka si můžu na CN Tower udělat vlastní názor.

Kde to je?

Věž je v samotném centru Toronta, jednoduše přístupná MHD,  na kole nebo i pěšky. Nejbližší stanice metra je Union, kde je zároveň i vlakáč a autobusák. A vedle věže je i Ripleyho akvárium nebo stadion Blue Jays, pokud máte rádi baseball. Můj šálek čaje není ani jedno…

Pohled k jezeru a městskému letišti

Pohled k jezeru a městskému letišti

Stojí to teda za to?

Pravda, nejde o úplně nejlevnější záležitost a dost času prostojíte ve frontách – my konrétně 20 min u pokladen a pak půl hoďky na výtah. Ten vás hodně rychle vyveze na vyhlídkové patro a to je v podstatě vše 🙂 Ale stejně mi to z nějakého důvodu nepřišlo jako vyhozené peníze, myslím, že to stálo za vidění. Byť je Toronto i okolí totálně ploché, jezero tomu dodává trošku jiný rozměr a taky si uvědomíte, jak velká oblast vlastně GTA je. A hlavně v létě taky, že město má spoustu zeleně, ne jen zástavbu. Určitě teda nelituju a doporučil bych k návštěve zejména kolem západu Slunce, když se mění denní pohled na noční (neviděl jsem).

Právě probíhající zápas Blue Jays pohled ještě o něco vylepšil

Právě probíhající zápas Blue Jays pohled ještě o něco vylepšil

Hodnocení 7/10 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.