Co v Torontu – festival ledových soch

Jak už jsem psal posledně, zima nemusí být nudným depresivním obdobím, docela dost se toho děje. Například i jedna torontská akce, o které bych se rád zmínil, protože ji osobně z domova neznám a přijde mi zajímavá. Jde o výstavu ledových soch, která se koná každoročně v centru o jednom víkendu na konci února.

Vím, že u nás je podobná sranda k vidění na Pustevnách, ale tam jsem se coby Středočech zatím neměl šanci dostat (tipuju, že celkový dojem bude určitě o několik řádů výše). Zde je to přímo u stanice metra v honosné čtvrti Bay-Yorkville. Tedy velice přístupná lokalita. Navíc i tahle podívaná je ZDARMA. Přesně tak, zadara, nula, 0$… Takže si asi dokážete představit, jak to tu může v sobotu odpoledne vypadat. Užijete si…

2016-toronto-ice-fest-funny-dog

Jakože např. tenhle psík si evidetně užívá… :)

… pokud se dokážete nějak vyhnout davům 😀 Jinak se obrňte trpělivostí. Toronto je zkrátka obrovské město a pokud je tu JAKÁKOLIV zajímavá akce zdarma, navíc za pěkného počasí o víkendu v centru, počítejte tak s tisícovkou lidí kolem vás.

2016-toronto-ice-fest-crowds

Busy busy busy…

Osobně jsem navštívil ICE FEST 2016 i 2015. A zatímco letos to bylo během ‚oficiálních‘ hodin (od 12 do 17), loni jsem byl sochy omrknout po 6 hodině večer. Rozdíl nepopsatelný! V roce 2015 jsem tam byl už skoro sám a mohl si tak vše v klidu prohlídnout, dělat fotky dle libosti apod., v letošním roce jsem byl rád, když jsem našel skulinku mezi lidma mačkajícíma se u ohrádky před sochou 🙂 Jediné plus „prime time“ – uvidíte umělce sochy přímo vytvářet, jinak asi nic.

2015-toronto-ice-sculptures-chariot

2015 po 6. večer :P

A pokud jde o počasí, už si přesně nevybavuju loňský rok (určitě ale mrzlo), ovšem letošní doprovázela zrovna brutální obleva +10°C! Každopádně vypadá to, že ICE FEST se koná téměř za každého počasí, pokud proběhl letos, kdy sochy doslova mizely před očima 😀 Teplo taky určitě ještě znásobilo počet návštěvníků akce.

Ale abych nebyl jen negativní, shrnu to asi takhle: Počasí si težko vyberete, rozhodně ale doporučuju skouknout sochy mimo hlavní čas festu, pokud můžete. No vlastně i pokud ne, omrkněte je taky i přese všechna potenciální úskalí typu jarních teplot či tlačenky mezi davy. Myslím si, že to za to stojí a nezabere vám to ani hoďku z vašeho víkendového programu.

Takže jestli někdy budete na konci února v Torontu, neváhejte navštívit Bloor-Yorkville Ice Fest! Uvidíte např. toto:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.