Family Day

Velice stručně o dalším kanadském svátku. Takže, máme tu  nejen Vánoce, Velikonoce nebo Díkuvzdání, ale taky i tzv. Family Day, juchůůů, další volno. 😉 O čem ale tenhle svátek vlastně je?

Snažil jsem se najít nějaké podrobnější info, ale moc úspěšný jsem nebyl. Jasné je jedno – nejde o celostátní záležitost a datum, nebo dokonce i název se v různých provinciích může lišit. Takže např. v Ontariu připadá „Family Day“ na třetí pondělí v únoru, v Manitobě se svátek nazývá „Louis Riel Day“ a v BC se „Family Day“ slaví každé druhé únorové pondělí.

Původ, zvyky?

Původně jsem si myslel, že tenhle svátek nějakým způsobem souvisí s časově blízkým Valentýnem, který se v Severní Americe slaví opravdu všude a hodně, ale není tomu tak. Jde zkrátka jen o další volný den bez jakýchkoliv tradic, ostatně není se čemu divit, protože první Family Day se datuje do roku 1990 a v mnoha provinciích byl uzákoněn teprve před několika lety, je to ještě malé dítě 🙂 Prodejci možná přijdou s nějakými special akcemi pro rodiny, ale to je tak vše.

Každopádně, volno se hodí vždycky, takže Happy Family Day!

Zdroj: canaconnection.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.