Návrat do budoucnosti, návrat do T.O.

Jo jo, je to tak, po více než roce, co jsem tu strávil, se vracím zpět do Hogtownu (neboli Prasečákova, jak zní jedna z přezdívek Toronta).

Pozn.: Obecně vzato, vše, co jsem chtěl do tohoto blogu napsat, jsem už napsal, stejně si ale neodpustím pár doplňujících článků, chtěl bych hlavně přidat pár tipů na místa v Torontu, která z mého pohledu stojí za to minimálně poctít návštěvou. První článek ale bude o tom, jak jsem se dostal zpět.

Co se stalo?

Inu, díky práci související s vystudovaným oborem (web developer vs. diplom v IT) a bilaterárním dohodám české a kanadské vlády jsem mohl využít tzv. „Young Professionals“ kategorii stejného programu, přes který jsem byl v Kanadě o rok dříve a která nabízí pracovní vízum až na 1 rok pro konkrétní předem danou pozici (musí se týkat vystudovaného oboru) u konkrétního kanadského zaměstnavatele. Letos program odstartoval doost pozdě, až koncem dubna, takže jsem zažádal v podstatě jen pár dní před opuštěním země, skončil v práci a musel čekat, co dál…

canada-wh

Čekání bylo dooost dlouhé, kupříkladu první fáze aplikace oficiálně trvá až dva týdny. Trvala téměř tři… Imigrační si dávalo dost načas a beze zbytku využilo celé dva měsíce, které má na vyřízení celého procesu. Jasně, že jsem chtěl v práci v Torontu pokračovat, ale taky jsem chtěl cestovat 🙂 Takže finální souhrn dokumentů jsem posílal z Filipín z pláže 😀 pomohl mi tam jeden týpek z Německa půjčením notebooku, pač já cestoval jen s mobilem.

Naštěstí vše bylo v pořádku odesláno, aplikace byla schválena a já jsem zpět, připraven pracovat pro @anerdsworld!!! Znovu díky 😉

Zpátky do práce! Kancl se trošku vylepšil, co jsem byl pryč :)

Zpátky do práce! Kancl se trošku vylepšil, co jsem byl pryč :)

Podmínky programu se liší pomalu každým rokem, takže spíš koukněte v případě zájmu na odkaz níže. V podstatě jsem potřeboval pracovní nabídku, diplom, několik formulářů pro imigrační, 2500$ (nebo ekvivalent) do začátku a firma za mě platila vládě myslím 250$.

Viz www.cic.gc.ca/english/work/iec

První dny … trochu „busy“, jak jinak

Další potenciální rok v Kanadě – tak mě tu máš Toronto, se všema papírama neměl tentokrát úředník po příletu šanci a i kufr dorazil v pořádku, takže co dál?

Naštěstí (?) jsem začal pracovat hned od prvního dne, takže odpadly starosti se sháněním práce, o jeden problém méně. Každopádně, i tak jsem si musel znova vyřídit banku, mobil atd. atd. a samozřejmě taky bydlení. Zatím jsem měl jen přechodné na první dva týdny.

Kvůli tomu, že bych se tu měl zdržet delší dobu a pracovat, jsem se díval po celých apartmánech, ne jen sdílených pokojích jak doposud. Ideálně poblíž práce a max kolem 1000$ měsíčně. Nesmysl 🙂 Ale, jak jsem psal už dříve, Toronto je dostatečně velké na to, aby člověk našel ucházející byt za poměrně krátkou dobu.

Stará dobrá uni Ikea :D a shuttle bus je dobrá věc, leccos se dá vzít mhd.

Stará dobrá uni Ikea 😀 a shuttle bus je dobrá věc, leccos se dá vzít mhd.

Nový domov

Což se tedy nakonec povedlo – dobře, jde o sklepní byt (basement) – ale naprosto čistý, v pěkném domě, který má dokonce menší zahrádku s grilem 😉 Celý byt 2+1 za 900$ měsíčně plus elektřina a internet zvlášť (cca dalších 80$, což je ale stále pod 1000).

A hlavně lokalita pro mě nemá chybu – Little Italy, západní část města, všude kousek. 10 minut do práce na kole, 30 do centra, 10 minut pěšky na metro nebo do posilky, 5 minut chůze na 24h zastávku tramvaje či busu. Perfetto! 😉

Takže, vše, co jsem potřeboval zařídit, je na místě a po pár návštěvách IKEI jsem na Toronto více než připraven! Čau Ciao!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.