(Nejen) podzimní tipy na výlet v Torontu

Protože se zima definitivně přihlásila o slovo a z nebe padají první vločky, chtěl bych se ještě podělit o podzimní fotky a dát i nějaký ten tip (nejspíš až na jaro :)) na místa, kde se dá strávit pěkné nedělní odpoledne 😉

Toronto Island

Tak jsem se tam konečně taky dostal! Jediný, čeho trochu lituju je, že ne dřív, v létě, protože je to naprosto fantastický místo! Totální útěk z města, těžko uvěřit, že jste jen 20 minut od rušného centra. Jak v jiným světě…

Galerie

Je tu taky poměrně dost atrakcí jako např. westernové městečko s mini vláčkem, opravdová farma, půjčovna lodí a kol či řada hřišť a pláží, dokonce i nuda pláž 😀 samozřejmě vše funguje jen v létě, i když na ostrov se dostanete celoročně.

Na druhou stranu i po sezoně to má něco do sebe, je tu neskutečnej klídek a ostrov máte skoro pro sebe. Perfektní odpočinek od města a bezpochyby nejlepší pohled na něj!!!

Galerie

Toronto Island Info

Jak se sem dostat: ze stanice metra Union Station (žlutá linka) se dejte směrem k jezeru a tam si kupte lístek na trajekt (i na podzim se můžete vybrat libovolný ze 3 přístavů) za 7$ zpáteční

[MAPA]

High Park

Moje celoročně oblíbené místo, můžete se tu jen tak procházet, nebo třeba „zagrilovat“, resp. „zapiknikovat“, jen buďte opatrní a případné ilegální pivko či víno pořádně schovejte! Je tu taky mini ZOO s lamami, horskými kozami nebo bisony, docela sranda 🙂

Galerie

High Park Toronto info

Jak se sem dostat: západní Toronto, vystupte na stanici zeleného metra High Park a jste tam

[MAPA]

Scarborough Bluffs

Absolutně jsem neměl ponětí, že se dá něco takové v Torontu najít, díky za tip, Sunju! Skály přímo vyrůstající ze břehů ontarisjkého jezera. Vypadá to spíš jak někde u moře, nádhera!

Galerie

Scarborough Bluffs info

Jak se sem dostat: východ města, metrem na Victoria Park Station (zelená) a odtud busem č. 12 na Kingston Rd at Ridgemoor Ave, 20 minut + dalších 15 minut pěšky

[MAPA]

Cyklostezka podél Humber River

Je docela vtipný, že nejlepší cyklotrasy jsem objevil až na konci sezony, ale holt to tak vyšlo 😀

Humber je řeka, která se vlévá do Ontaria na západě města, blízko High Parku a stezka vede ze severních částí Toronta celou dobu podél ní. Super! Já jel od Finch Ave. a dalo to nějakých cca 20 km v jednom směru.

[MAPA]

Cyklostezka podél Don River

Další perfektně udržovaná dálková trasa. Začíná opět u jezera (ve východním Torontu) a táhne se přes Don Mills až ke Steeles Ave. nějakých 25 km. Cesta často mění název, ale v podstatě pořád se jede podél břehů Don River.

Tohle jsou tedy zatím rozhodně nejlepší cyklo-zážitky z Toronta 🙂 Žádné kličkování mezi auty, ale jízda pěkně v přírodě. Kromě zmiňovaných cyklotras je tu i řada menších a rovněž dobře udržovaných cest, většinou kolem potoků, jako např. Taylor Creek Trail.

[MAPA]

Cycling in Toronto | Toronto Trails

A nemusím snad zdůrazňovat, že s kolem se dá dostat na všechna výše zmíněná místa, mnohdy rychleji než TTC 🙂

P.S.: jelikož (většinou) nemůžeme kontrolovat počasí, je občas nutné trochu pozměnit plánovanou trasu, viz fotka níže… ale jinak pecka!

Galerie

Celkově vzato, Toronto je na podzim docela pěkný. Jak je tu všude dost listnáčů, a to včetně širšího centra, všechno je krásně barevný a počasí je vyloženě příjemný, ani vedro ani zima. Mám rád tohle, možná ne nejlepší, ale určitě nejhezčí roční období!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.