St. Lawrence Market

Druhé místo na krátké představení. Do atrakcí jako třeba CN Tower, Ripleyho akvárium nebo Wonderland má sice daleko, ale i tak je celkem populární, a to i pro turisty. Řekl bych, že hned z několika důvodů.

2016-toronto-st-lawrence-market-05

Samozřejmě, že primárně jde hlavně o velký trh, ale když vezmete v potaz jak různorodé co do národů Toronto je, získáte hrubou představu o tom, jak asi St. Lawrence vypadá.

Místní farmářské produkty, včetně vzorků, maso a masové výrobky všech možných druhů, ovoce, zelenina, ryby i sýry z celého světa (dobře, samozřejmě ne z ČR, Nivu nebo Eidam jsem fakt nenašel :D). Ale i tak pěkná směska.

Dále tu máte všelijaké sladkosti, pekárny, kavárny a samozřejmě také obchody se suvenýry. Můžete se tu i najíst (samozřejmě bez jakéhokoliv alkoholu) a posedět venku aniž byste se museli mačkat uvnitř trhu, který bývá obvykle dost našlapaný.

2016-toronto-st-lawrence-market-outside

Kde to je?

Blízko centru směrem na východ. Pouze cca 20 minut chůze od stanice metra Union.

Stojí to za to?

Rozhodně, St. Lawrence můžu s klidným svědomím všem vřele doporučit, ať už v Torontu žijete, nebo ho jen navštěvujete. Já na něj přišel až druhým rokem, čehož docela lituju. Stejně jako toho, že když mě navštívili naši, tak jsem mámě se ségrou doporučil dopolední návštěvu Čínské čtvrti místo těchto pěkných trhů… 😛 No nic…

2016-toronto-st-lawrence-market-fish

St. Lawrence jsem si každopádně okamžitě oblíbil a chodil tam téměř každý víkend pro chleba a jednu výhodnou akci – u rybích trhů totiž většinou končí kolem 3 hodiny odpo a musí vše sklidit (vyhodit, zamrazit). A právě v tu dobu jedna společnost začíná nabízet jakési „rybí balíčky“ – více druhů masa za jednotnou cenu 10$ (většinou losos, treska, krevety nebo žralok). Přijde mi to jako hodně dobrá nabídka, pokud maso rychle zpracujete, nebo zamrazíte, můžete ochutnat různé ryby za přijatelný peníz.

2016-toronto-st-lawrence-market-fish-02

Takže, s chutí do toho!

Jedna důležitá poznámka na závěr: Trh je o nedělích zavřený!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.