Tommy Thompson Park

Jedno z nejlepších míst pro pěkné letní dny v Torontu vůbec! Ideální pro odpolední výlet na kole či celodenní „pěšák“.

Kde to najdu?

Tommy Thompson Park se nachází na východě města, jen 6 km od jeho centra a je tak perfektní volbou pro únik z velkoměsta. Není úplně nejjednodušší, ale ani složité, se do parku dostat, a to i veřejnou dopravou. Stačí dojet, třeba tramvají, na křižovatku ulic Queen a Leslie a odtud pokračovat zhruba čtvrthoďku směrem dolů po Leslie St. na jih k jezeru až dorazíte ke vstupu, kde můžete nabrat brožury, mapky a další potřebné informace. Nic se neplatí.

2015-08-tommy-thomson-park

Pohled na centrum Toronta

 

O co jde?

Celý park je další torontskou lokalitou „jak z jiného světa“. Jen kousek od mrakodrapů, tento uměle vytvořený poloostrov skýtá útočiště celé řadě různorodých rostlin i živočichů, některých i chráněných. Čistá voda a komfortní podmínky pro zástupce ptačí říše dělá místo ideálním pro pozorovatele. Nebo pro rybáře, záleží jen, co upřednostňujete.

Maják na jižním cípu parku

Maják na jižním cípu parku

Kolo

Pokud ani jedno a raději se projedete na kole, park křižuje hned několik silniček i „polňaček“ s délkou přibližně 5-6 km jedním směrem. Takže je můžete kombinovat dle libosti. Na samém konci poloostrova pak najdete maják, který by měl být jistě cílem vaší projíždky a pravděpodobně i procházky, pokud půjdete po svých. U majáku máte také nejlepší výhled na panorama centra Toronta s mrakodrapy.

2015-08-tommy-thomson-park-toronto

Procházka

Kvůli vzdálenosti může být klidně i na celý den, ale rozhodně stojí za to! Dojít až k majáku sice znamená něco kolem 15 km, ale proč ne? 🙂 Celá oblast je na chození taková příjemná, něco jako Toronto Islands, jen mnohem klidnější. Nenajdete tu totiž žádné atrakce typu mini vláček apod. jen přírodu. O možnosti rybaření už jsem psal – víc info najdete na tommythompsonpark.ca .

Takže, rozhodně si sem udělejte cestu a hlavně nezapomeňte foťák!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.