Útesy Scarborough Bluffs

Dnešní tip na výlet patří k mým nejoblíbenějsím místům v Torontu vůbec. Hlavně díky tomu, že jde o nečekaně pěknou přírodní podívanou, na kterou v jinak plochém měste u jezera jen tak nenarazíte.

Normálně je totiž pobřeží Ontaria sice pěkné, jako u moře, ale docela nudné. Ne tak u Scarborough Bluffs. Tam vás překvapí opravdu velké útesy, trochu jiná barva vody i množství stezek, kterými se můžete dostat nahoru a které tyto skalní útvary brázdí. Celá oblast je pomyslně rozdělena na dvě části – horní a dolní.

2016-04-scarborough-bluffs-park-view

Horní je samozřejmě ideální pro výhledy a fotografování. Budete si tam mnohokrát skutečně připadat spíš jak někde u moře, než v kanadském vnitrozemí 🙂 Fakt nádherný místo. Jen si dávejte pozor, kam vás kroky zavedou, přeci jen se pohybujete na útesech vysokých cca 70 m. Na místě jako takovém je sice varování a plot z ocelových lan, ale jinak je, na místní poměry trochu nečekaně, vstup na vlastní nebezpečí. Nikdo jej nehlídá a lidé plot zcela běžně přelézají. Což je v podstatě nutné, protože jinak neuvidíte nic 😀 Když nebudete dělat blbosti, naprosto nic vám nehrozí.

2016-04-scarborough-bluffs-park-downview

Dolní část je zase supr pro pozorování celého skalního masivu Scarborough Bluffs a relax u jezera. Je tu plno míst na piknik i grilování, a některá dokonce i s předpřipraveným roštem ZDARMA (!), takže nemusíte tahat vlastní gril.

Co se týče dostupnosti, tak veřejná doprava nic moc, jako obvykle pro Toronto, ale dá se 🙂 Nejlépe na stanici metra Warden, odtud busem a pak kus pěšky. Nebo vlakem GO z Union Station a pak opět pěšky. Bez ohledu na to, jakou variantu si vyberete, počítejte tak s půl hodinovou procházkou každým směrem. Autem, nebo i na kole ale naprosto v pohodě! Dá se tam bez problému zaparkovat.

2014-10-scarborough-bluffs-rocks

Podzim 2014

2016-04-scarborough-bluffs-rock

Jaro 2016

Rozhodně si ale namasírujte nohy na výstup po skalách, stojí to určitě za to!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.