Woodbine Beach

Ty nej místa Toronta jsou většinou nějakým způsobem spojeny s jezerem Ontario. Aspoň takový je můj názor po dvou letech pobytu 🙂 A pláž č. 1? Pro mě jednoznačně Woodbine! Hlavně proto, že „žije“ běhěm celého roku a ne jen v parném létě.

Kde že?

Woodbine beach se nachází ve východní části města, pouze několik kilometrů od centra a je tak velice dobře dostupná i městkou hromadnou dopravou TTC. Stačí dojet do stanice metra Woodbine a odtud pokračovat autobusem směrem dolů k pláži. Autobusy jsou na poměry TTC dost frekventované, takže se k jezeru dostanete opravdu snadno. Na druhou stranu to ovšem znamená, že místo je oblíbenou destinací Toronťanů, hlavně pak o víkendech. Sami na pláži rozhodně nebudete, a to ani v případě špatného počasí…

Woodbine ja také samozřejmě lehce dosažitelná na kole, dokonce skrz ní vede dálková cyklostezka Martin Goodman Trail (neboli Waterfront). Takže pohoda, jen se opět připravte na houfy lidí všude kolem.

S autem zkušenost nemám, ale vzhledem k počtu míst na parkovišti bych ani v tom neviděl sebemenší problém.

O co jde?

Zjednodušeně řečeno o nejdelší písečnou pláž v Torontu, nic víc, ale taky nic míň. Můžete se tu vyblbnout hned na několik způsobů. Aktivity zahrnují např. beachvolleybal (několik hřišť a ZADARMO!), venkovní cvičení, badminton, cyklistiku či kitesurfing. Grilování i pikniky jsou samozřejmostí, bohužel ale stejně jako přísný zákaz konzumace alkoholu…

A pláž nespí ani v zimě. Například od února do března se tu tradičně koná výstava netradičních staveb Winter Stations. A na kanadské svátky tu zcela určitě uvidíte ten největší ohňostroj!

Myslím, že obrázky prozradí víc než slova 😉 Určitě sem vyražte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.